Laiptai nėra vien sąsaja tarp namo aukštų, tai yra ir didelė architektūrinė būsto savybė. Tinkamai pasirinkti, stilingi laiptai puoš visus namus. Pirmasis įspūdis čia labai svarbus, nes įžengus į namus neretai į akis pirmiausia krenta laiptai. Jie sukuria proporcijos ir stiliaus pojūtį, o blogai pagaminti laiptai iš karto sukelia netvarkos jausmą.
Kai yra svarstoma, kokius laiptus įsirengti, pirmiausia reikia atsižvelgti į gyvenamojo būsto erdvę. Pavyzdžiui, dvipusiai laiptai tiks tik didesniuose pastatuose, todėl jei jūsų gyvenamoji erdvė nėra labai didelė, patartina rinktis paprastus, tiesiai einančius, „L“ arba „U“ formos laiptus. Reikia nuspręsti kokios bendrinės išvaizdos laiptų norėsite: elipsniai arba sraigtiniai suteiks elegancijos, o spiralinis stilius suteiktų egzotikos. Tačiau pastarieji ne visada pasiteisintų praktine prasme, nes būtų sunku prasilenkti, nešioti baldus. Laiptai turi būti suderinti su visu namo interjeru, negalima dramatiškai maišyti vienas nuo kito stipriai besiskiriančių tradicinio ir modernaus stiliaus. Apie laiptų stilių reikia nuspręsti, prieš pradedant įsirenginėti namus. Gana dažna kai kurių žmonių klaida yra tai, kad apie laiptus pagalvojama vėliausiai iš viso būsto įsirengimo.
Preciziškas klasikinis laiptų stilius visada liks gana paklausus. Kuriant klasikinį laiptų stilių, pagrindas gali būti platformos stiliaus laiptai arba grakščiai susisukę laiptai. Kaip dauguma klientų ir galvoja, tradiciniai laiptai yra gaminami iš medienos (ąžuolo, uosio, klevo arba riešutmedžio), tačiau atsižvelgus į kitas būsto interjero detales galima komplektuoti ir naudoti kitas medžiagas, derinti prie kitų, namuose esančių daiktų. Dažnai laiptai yra gaminami ir iš betono, taip pat būna neapsieita ir be tradicinės detalės – kilimo ant laiptų. Tokius laiptus yra nesunku atpažinti ir iš šių detalių: kvadratinių kolonų, dažytų statramsčių ir griežtos formos stovų. Klasikiniai laiptai statomi 90 arba 180 laipsnių kampu. Jie yra projektuojami iš dviejų sijų. Laiptasijės būna tiesios arba lenktos. Pastaruoju atveju laiptai statomi suktos formos. Pagrindinis dviejų sijų laiptų trūkumas yra tai, jog tokie laiptai yra gana sunkūs, masyvūs ir bėgant laikui gali imti girgždėti.
Modernūs laiptai – tai tradicinių laiptų patobulinimas. Jie geresni tuo, kad galima sutaupyti erdvę, puikiai atnaujinti ir pagyvinti interjerą, suteikti erdvei žaismingumo. Modernių laiptų porankiai dažnai yra derinami su grūdintu stiklu. Stiklas labai tinka prie laiptų, tuomet iškart galima pajusti modernumą, šiuolaikiškumą.
Klientų labai mėgstami yra kabantys laiptai (žr. Pav. 1)
arba laiptai, pastatyti ant vienos metalo sijos. Kabantys laiptai yra moderni naujovė laiptų rinkoje. Jų išvaizda labai įdomi, tad jie tinkami šiuolaikiniam žmogui, kuris nevengia iššūkių savo namų interjere: https://www.originaluslaiptai.lt/
Galima sukurti pačių įdomiausių laiptų stiliaus variacijų, pavyzdžiui, laiptų šonas gali būti sujungtas su didele sienine knygų lentyna (žr. Pav. 2).
Tokiu būdu ne tik sukuriamas unikalus namų interjero dizainas, bet ir sutaupoma vietos, praktiškai išnaudojamos namuose esančios detalės. Galima padaryti mažas daiktų sandėliavimo vieteles.
Savo kūrybiškumą galima išreikšti ir kuriant laiptų turėklus. Turėklai visų pirma yra reikalingi užtikrinti jūsų saugumui, patogumui, tačiau ne ką mažiau gali suteikti laiptams gyvumo ir visiškai pakeisti juos. Verta paminėti, kad renkantis turėklus reikia atsižvelgti į jų kokybę, nes naminiai gyvūnai gali sugadinti medieną, taip pat nuolatinis turėklų lietimas rankomis laikui bėgant nutrina medieną.
Reikia nepamiršti, kad žaismingumą ir laiptų įdomumą gali nulemti ir spalva. Nebijantys eksperimentuoti gali drąsiai rinktis ryškius spalvų tonus,derinant prie baltų atspalvių, tarkim ryškiai žalią, ypač jei tokios spalvos interjero detalių namuose yra ir daugiau. Entuziazmas eksperimentams bei gero dizainerio paslaugų pasitelkimas gali stulbinamai pakeisti jūsų namus.