Galima pasirinkti labai minkštą ar stan­džią minkštųjų baldų dalį. Derinant įvai­rias medžiagas (pvz., sėdimoji vieta).  Minkštos medžiagos prisiderina prie kū­no formų. Putplasčio grūdeliai, aptraukti vatos karšiniu, palieka malonų lengvumo įspūdį, tačiau tokios medžiagos nėra pa­kankamai tvirtos, kad į jas būtų galima at­siremti. Naudojant tokius užpildus kaip plunksnos ar pluoštas sumažėja minkštos dalies elastingumas. Nuo pat pradžių to­kių baldų gobelenas susiraukšlės. Ilgai­niui raukšlių gali padaugėti, tačiau tai ne­turi įtakos minkštosios dalies kokybei bei patvarumui.

Standi minkštoji dalis atrodo lygesnė, nes ją standžiai aptraukia apmušalas. Sėdima ant tvirtesnio pagrindo ir „nepaskęstama” minkštoje baldo dalyje. Aišku, ilgainiui standumas kiek sumažėja. Tiek standžių, tiek minkštų baldų apmušalus reikėtų po naudojimo palyginti.

Kad būtų malonu sėdėti skirtingo ūgio, sudėjimo ir sėdėsenos žmonėms, siūloma labai įvairių konstrukcijų minkštųjų da­lių. Galima pasirinkti putplasčio užpildą, putplasčio užpildą su dembliu, spyruokli­nį čiužinį su putplasčio sluoksniu ir tam tikros formos putplasčio masės čiužinius. Taip pat yra skirtingų tipų spyruoklių, tai gali būti arba atskiros plieninės spyruok­lės, arba ištisinis persipynusių spyruoklių karkasas. Spyruokles gali pakeisti tamp­rūs diržai.

Naudojant ekologiškai švarų putplasti, šiandien lengva pasiekti ergonominiu po­žiūriu taisyklingos sėdėsenos. Poliesterio karšinys tarp gobeleno ir užpildo apsaugo.